Listopad 2009

Omluva - opět)

18. listopadu 2009 v 19:19 | Inulík a Wendulík
Omlouvám se . Nebyla jsem tu , ani sem neoběhla SB . Opravdu se omlouvám ted' prostě nestíhám .

A toto je pro vás všechny -

´*•.¸*•.¸♥¸.•*´¸.•*´
♥´¨`•MiLŮůjů•´¨`♥
¸.•*¸.•*´♥`*•.¸`*•.¸
pošli to těm sb který máš moc ráda jako já tebe..ppJo , a nemám mocinky ted' čas , takže budu obíhat asi jednou týdně . Kdo si napíše , že chce , abych chodila k němu více ( max. 2x týdně ) , tak at' mně napíše . A doufám , že se na mně nebudete zlobit

diplomek pro mě od Alex

18. listopadu 2009 v 18:49 | Inulík a Wendulík |  Reklamy , ankety atd..

diplomDěkuju !!! Je krásný

hlásečky

17. listopadu 2009 v 12:07 | Inulík a Wendulík |  Reklamy , ankety atd..
Pussy-Katy ♫ & Denny ♂
Della-Katy ♫ & Denny ♂Vyberte si , pro jaké jméno chcete hlasovat , na této adrese , budu vděčná díky !!
Můžete také hlasovat pro ostatní . Také pro mona3 . Prostě pro koho chcete

ahoj

15. listopadu 2009 v 9:28 | Inulík a Wendulík


Tak kdyžtak večer papa !! Inulík a Wendulík .

pozor!

15. listopadu 2009 v 6:33 | Inulík a Wendulík |  íháhá
Dej si toto na blog! Na blog.cz je žz asi týden nejaký podvodník, krade hesla upravuje a maže članky piše hnusne věci spřáteleným blogům! Nikdo nevi jak hesla zjišťuje, ale nejlepsi je mit velká i malá písmena a mít tam čísla

omluva

14. listopadu 2009 v 18:34 | Inulík a Wendulík |  íháhá
Omlouvám se -

1. Dneska neoběhnu , ani sem neoběhla
2. Dneska jsem tancovala , nebyla jsem tu
3. Zítra nevím , kdy se sem dostanu ( jestli teda vůbec) , ale ráno určo
4. Nevím , jestli mě vevzdychne kompl ( dnes se mě to stalo )
5. Zítra večer se budu chystat do školy
6. Ruším soutěž PARKUR , a nevím , jestli ještě nějákou udělám , protože asi jedinej , kdo mě poslal pohádku , byla Andula . Její článek zvěřejním .
7. Nevím co mám pořád přidávatSnad je to pro vás dosti srozumitelné . Takže se mějte ! PAPApro mě od Kankule - Dííky

14. listopadu 2009 v 7:31 | Inulík a Wendulík |  íháhá

Pokud si chcete taky obědnat , tak klikni sem!


ostatní ceny za párty

14. listopadu 2009 v 7:25 | Inulík a Wendulík |  Párty

Ceny za pohádku

Diplomky pro ♥Alex♥ a Carinka*Pajuška

Ikonka za bleskovku pro AlexZa poznávačku plemen


Za Informatiku01


Pro Karmen

Pro Roni
Za Slovní kopanou


Za poznávačku WendyInformatika02 - Německý ovčák

Informatika Roni

Německý ovčák
Doporučujeme granule Eukanuba German Shepherd
Německý ovčák je známý svojí inteligencí, talentem k libovolnému výcviku, oddaností chovateli, vytrvalostí i výjimečnou oblíbeností.
ANGLICKÝ NÁZEV:
něm.: Deutscher Schaferhund; angl. German Shepherd Dog
PŮVOD:
Německý ovčák je poměrně mladé plemeno, ustálené až na přelomu 19. a 20. století z německých selských psů nejednotného typu. Poprvé bylo představeno na výstavě v Hannoveru v roce 1882. Na konci 19.století začala německé ovčáky používat policie, armáda a jiné ozbrojené složky jako přední strážce a vyšetřovatele. V době první i druhé světové války němečtí ovčáci pomáhali v armádě jako zdravotníci. Ve 20. století bylo plemeno přiznáno a získalo po celém světě všeobecnou popularitu, hlavně díky svým vynikajícím služebním schopnostem.
POPIS:
Německý ovčák je plemeno služebních psů.
Středně velký pes obdélníkového rámce, silný, energický a dobře svalnatý. Pohlavní rozlišení je zřetelné: psi jsou mohutnější, než feny. Mírně protaženého typu s dobře vyvinutými svaly. Hlava menší, úměrně posazená k tělu, klínovitého tvaru, čenich silný, nosní hřbet rovný. Lícní kosti mírně zakulacené. Uši středně velké, vysoko nasazené, zašpičatělé, natočené dopředu a nahoru, stojící. Oči středně velké, mandlového tvaru. Hřbet rovný, široký, záď dlouhá, mírně spádovitá. Hrudník ne příliš široký, břicho mírně vtažené. Krk suchý, silný. Bedra krátká, postupně přecházející na zadek. Zadek je okrouhlý, plynule přechází ke kořeni ocasu. Ocas vysoko nasazený, bohatě osrstěný, dosahuje alespoň k hleznům i níže. V klidu nesen v mírném oblouku zavěšený dolů, při vzrušení se zvedá.
VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 61 až 66 cm, průměr je 62,5 cm.
Fena má v kohoutku 56 až 61 cm, průměr je 57,5 cm.
VÁHA:
Pes váží 30 až 40 kg.
Feny váží 22 až 30 kg.
SRST:
Srst středně dlouhá, tvrdá a hustá, s bohatým podsrstím, na uších a na hlavě kratší. Delší srst nežádoucí. Předpokládané zbarvení je jasné: pásově šedý, pásově rezavý, černé s pálením, vlčí-šedá, celo-černá s nádechem, černé.
CHARAKTER:
Německý ovčák je známý svojí inteligencí, talentem k libovolnému výcviku, oddaností k chovateli, vytrvalostí i výjimečnou oblíbeností.
Temperamentní, přitom snadno ovladatelný pes, vyrovnaný a odvážný. Nenáročný a přizpůsobivý. Velmi oddaný svému pánovi i jeho rodině, snášenlivý k dětem i k domácím zvířatům.
Chovatel musí mít neustále na paměti, že Německý ovčák vyžaduje nejen pevnou ruku a dobrý výcvik, ale také neustálý dostatek pohybových, zátěžových aktivit. Bez práce a aktivity se tento pes stává zlým a nezvladatelným. Pro německé ovčáky je charakteristické onemocnění zvané jako "Skrytá dysplázie kyčelního kloubu", proto buďte velice obezřetní již při výběru štěněte, aby toto onemocnění od rodičů toto nepodědilo.
PÉČE:
Chovatel musí mít neustále na zřeteli, že německý ovčák vyžaduje výcvik a dostatek volného prostoru k realizování svých pohybových aktivit.
PLEMENO:
FCI I. - Ovčáci a honáčtí psi
Sekce 1 - Ovčáci s pracovní zkouškou.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
DS


Informatika Karmen

Výška v kohoutku Pes 60-65 cm, fena 55-60 cm Hmotnost 22-40 kg Země původu Německo Doba vzniku plemene 19. století Původní využití Ovčácký, služební pes, hlídač Základní charakteristika Služební pes, hlídač, společník
Druh srsti, speciální péče
Korektní osrstění německého ovčáka je patrová srst s podsadou. Krycí srst má být co možná nejhustší, tvrdá a pevně přiléhající. Hlava včetně vnitřku ušních boltců, přední strana končetin, tlapy a prsty krátce osrstěny. Srst na krku poněkud delší a bohatší. Na zadní straně končetin, až po zápěstí a popř. až po hlezno, je srst delší, na zadní straně stehen tvoří mírné kalhoty.Barva srsti je černá s červenohnědými, hnědými, žlutými až světlešedými znaky. Celočerná, jednobarevně šedá, nebo šedá s tmavým vlkošedým zbarvením. S černým sedlem a maskou. Nenápadné malé bílé znaky na hrudi nebo světlé zbarvení na vnitřních stranách končetin jsou přípustné, ač nežádoucí. Čenich musí být vždy u každého zbarvení černý. Psi bez masky, se světlýma až pichlavě žlutýma očima, světlých až bělavých znaků na hrudi a na vnitřní straně končetin, s bílými drápy nebo červenou špičkou ocasu se považují za slabě pigmentované. Podsada je vždy lehce našedlá.
Základní charakteristické vlastnosti plemene
Německý ovčák musí být povahově vyrovnaný, pevných nervů, sebevědomý, absolutně přirozený (s výjimkou vydráždění), zcela dobromyslný, ale pozorný a ovladatelný. Musí mít odvahu, bojovnost a tvrdost, aby byl vhodný jako doprovodný, strážní, služební, pastevecký pes a pes k obraně.
Celkový vzhled plemene
Německý ovčák je silný a statný pes. Je to pes střední velikosti. Psi jsou znatelně mohutnější než feny. Jeho hlava by měla odpovídat velikosti jeho těla. Nos by měl být celý černý, čenich silný. Oči má ve tvaru mandle a mají tmavou barvu. Uši má vzpřímené, sbíhající se do špičky. Hřbet má německý ovčák pevný a svalnatý. Ocas má dlouhý, silný a značně osrstěný.
Fyzické vlastnosti, pohyb
Tento pes stále vyžaduje pohyb, který mu musíme v dostatečné míře poskytnout. Ideální pro jeho kondici jsou dlouhé procházky nebo nějaké zaměstnání, kde se bude realizovat jeho chuť do práce. Při moc rychlém vývinu se stává, že se jim pomalu tvrdnou kosti a může vzniknout křivice. Německý ovčák se proto musí vhodně krmit a nesmí se přetěžovat.
Společenská charakteristika
Neexistuje všestranější pracovní plemeno, než je německý ovčák. Dobrý čich, nadprůměrná inteligence, schopnost rychle reagovat, velká ochota vyhovět a vynikající pozornost - to jsou vlastnosti, které příroda dala německému ovčákovi do vínku. Většina zástupců tohoto plemene má navíc vyrovnanou a dobrosrdečnou povahu. Tito velmi houževnatí a značně energičtí psi se perfektně hodí k lidem, kteří se chtějí svému psu hodně věnovat. Německý ovčák je známý svou inteligencí. Má vlohy pro jakýkoli výcvik. Známá je také jeho vytrvalost. Tento pes se často používá jako pracovní pes pro různé účely. Je to také pes vhodný do rodiny. Jestliže je německý ovčák dobře vychován, vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. Ovšem k neznámým návštěvníkům je nedůvěřivý. Od přírody je tento pes vázán na své teritorium, takže nemá tendenci utíkat.
Výchova plemene
Jak už bylo zmíněno, německý ovčák je velice učenlivý pes a dá se dobře vycvičit. Nicméně výcvik musí být důsledný již od raného věku. Je potřeba mu věnovat opravdu dostatek času. Hodně pracujte se svým hlasem. V období sedmého až čtrnáctého týdne života probíhá u štěněte důležitá fáze vývoje, ve které je velmi citlivý na okolní prostředí. V této fázi bychom ho měli naučit, aby neměl strach z cizích lidí a zvířat, což se poté kladně odrazí v jeho budoucích letech. Německý ovčák je znám svou schopností plně poslouchat svého pána. Má vlohy se plně podřídit rozkazům a povelům, ale k těmto dovednostem ho musíme postupně dovést cestou učení, nikoli bitím. Při užití násilí se pes stane bázlivým až nebezpečným svému okolí.
Zajímavosti, původ
Toto plemeno se vyvinulo na přelomu 19. a 20. století z německých selských psů. Název napovídá, že jeho hlavním úkolem bylo hlídání stád ovcí a dobytka. Z důvodu přísného výběru se hlavními vlastnostmi těchto psů staly pracovitost, poslušnost a odvaha. Také byl používán za I. světové války v německé armádě. Posléze byl německý ovčák dovezen také do USA a Velké Británie. V mnoha zemích se dnes chová jako všestranný pes.


Snad nevadí , že to kdyžtak udělám až zítra ( diplomky)


budu muset

13. listopadu 2009 v 15:54 | Inulík a Wendulík |  Párty
Bohůžel budu muset jít . Mamka mě vyhání . Takže se omlouvám , a doufám , že jste si užili párty . Měla skončit až ve čtvrt na šest ale mamka dělá . No nic takže moc prominte , zbytek cen bude zítra . Tak ahoj ! A ještě jednou prominte .. PPAA

Informatika02 - párty

13. listopadu 2009 v 15:49 | Inulík a Wendulík |  Párty
Tentokrát je informatika o

Německém ovčákovi


poznávačka01 - párty

13. listopadu 2009 v 15:44 | Inulík a Wendulík |  Párty

Kdo to je?


Přestávka

13. listopadu 2009 v 15:18 | Inulík a Wendulík |  Párty
Tákže dáme menší přestávku . Dáme ji do 15:40 jo? Já skočím zatím s Wendy , tak se tady potom sejdem ano?

Slovní kopaná01 - párty

13. listopadu 2009 v 15:00 | Inulík a Wendulík |  Párty
Tuto hru každý zná . Já vykopnu , a budu hrát taky . Pořadí dáme od Roni , Karmen , a já jo?


Vykopávám

Uzdečka


První čtvrt'ina párty

13. listopadu 2009 v 14:51 | Inulík a Wendulík |  nemoci a disciplíny
Za bleskovku -
Za Skládačku slov01 -

Za poznávačku plemen -
Z


Za hádanky


Vaše informace z Informatiky01

Koně - Informatika Karmen
Nejmenší kůň
klisna Julio Falabella - měřila pouze 38 cm a vážila 11,9 kg
Největší kůň
valach Sampson (*1946) hůlková kohoutková výška 2,19 cm, později byl přejmenován na Mamuta
Nejstarší kůň
"Old Billy" (1760-1822) uhynul, když mu bylo 62 let
Nejdražší kůň

hřebec Shareef Dancer, jako tříletý byl prodán za 40 mil. dolarů - tj cca. 1 480 000 000,- Kč
Nejtěžší kůň
brabantský hřebec Brooklyn Supreme (1928-1948) vážil 1451 kg a obvod hrudi měl 259 cm
Nejmenší plemeno
falabella - miniaturní kůň, vyšlechtěn v Argentině, kohoutková výška nesmí přesáhnout 76 cm
Rekord v tahu
peršeronský kůň - utáhne až 1550 kg
Nejstarší plemeno
arabský kůň - je zároveň i nejčistčím koňským plemenem - počátek chovu koní v Arábii se datuje do 18 stol. př. n. l.
Nejvytrvalejší plemeno
achaltekinský kůň - r.1935 se uskutečnila dálková jízda z Ašchabádu do Moskvy - 4152 km za 84 dní; trať vedla 966 km pouští prakticky bez vody
Nejúspěšnější teplokrevné
sportovní plemeno v Evropě
hannoverský kůň - je výsledkem puntičkářsky přesného výběru, kde se mísily vhodné typy krve; chov byl založen r.1735 Jiřím II. v hřebčinci Celle
Nejvyšší skok *
kůň Huasó - 5.února 1949 překonal se svým jezdcem kapitánem Albero Saraguibel Moralesem skok o výšce 2,47 cm
Nejdelší skok *
kůň Something předvedl 25.4.1975 v Johanesburgu skok přes vodu dlouhý 8,4 m, vedl ho André Ferreira (JAR)
Nejvíce vítězství v dostizích *
kůň Chorisbar - v letech 1937-47 vyhrál na dostizích v Portoriku 197 závodů ze 324 startů
kůň Lenoxbar vyhrál v Portoriku za jediný rok (1940) 46 závodů z 56 startů
Rychlostní rekordy *
nejvyšší rychlost v závodě je 69,62 km/h, tj. 400 m za 20,8 s. Dosáhli jí Big Racket v Mexiko City 5.února 1945 a Onion Roll v Thistledownu - Ohio 27.září 1993.
Nejvyšší rychlost na vzdálenost 2414 m je 60,86 km/h a dosáhl jí tříletý kůň Hawkster v Santa Anita Perku v Kalifornii. Jeho čas byl 2 min.22,8s, nesl váhu 54,9 kg.
Nejstarší vítězové *
- rovinný závod - 18 letý Revenge 23.9.1790 v Shewsbury(VB), Marksman v Ashfordu (VB) 4.9.1826 a Jorrocks v Bathurstu (Austrálie) 28.2.1851.
- překážkový dostih - 18 letý Wild Aster vyhrál tři dostihy v šesti dnech - 3/1919
- steeplechase - 18 letý Sonny Somers dva závody v únoru 1980.
Nejvíce koní v dostihu *
- ve Velké národní v Aintree (VB) startovalo 22.3.1929 66 koní
- v rovinných závodech startovalo 13.3.1948 v Lincolnshire Handicap v Lincolnu (VB) celkem 58 koní
Nejdelší rovinný závod *
dostih The Queen Alexandra Stakes, který se jezdí každý rok v červnu v Ascotu (VB) má trať dlouhou 4,425 km
Nejstarší závod koní *
závod Palio v Sieně (Itálie) vznikl ve 13.století a od roku 1701 se pořádá pravidelně 2x ročně. Jedná se o klání místních farností a závod se odehrává ve spleti městských uliček a je velmi nebezpečný.

Koně - informatika Roni


koni-BAHENNÍ HOREČKA
Popis nemoci: Bolavá kopyta a spodní části nohou, které se nehojí.
Příznaky: Boláky a strupy.
Závažnost: Není to vážná nemoc, ale může být bolestivá.
Příčina: Drobní paraziti, kteří se dostanou do kůže koněspolu s bahnem.
Léčba: Bolavá místa namažte léčivou mastí od veterináře a odloupněte boláky. Aby se poranění zahojila, musí se k nim dostat vzduch.
Jak nemoci předejít: Kopyta a nohy koně udržujte stále čisté. V zimě, kdy je výběh rozbahněný, je to skoro nemožné. Zkuste proto kravskou hnojivou. Je to hustá mazlavá hmota, která se dá sehnat v zemědělských potřebách. Naneste silnou vrstvu na koňskou kůži, aby byla pře bahnem chráněná. Kůň bude sice od masti umazaný, ale proti bahenní horečce to pomůže.
psi-PSÍ MYČKA
Pokud máte to štěstí a bydlíte poblíž takové myčky, můžete do ní zamířit rovnou z procházky vždycky, když se váš pes zamaže blátem nebo něčím ještě horším. A máte-li to trochu dál, nevadí - myčku využijte pro pravidelnou očistu svého psa. Koupat psa ve vlastní vaně doma v koupelně není, přiznejme si to, právě hygienické, a navíc, po prvním otřepání psa musíte zpravidla vytírat snad i strop; a vykoupání psa v psím salónu je třeba dopředu objednat a nezřídka i draze zaplatit.
--------------------------------------------------------------------------------
V Austrálii proto vyvinul jistý výrobce automyček i originální koncept koupacích automatů pro psy. Úspěch předčil všechny předpoklady a síť těchto "psomyček" se šíří už i po Evropě: chovatel má doma čisto a sucho, protože pes je vykoupán mimo byt, a přestože koupel probíhá téměř automaticky, zvíře je se svým pánem v kontaktu a není proto stresován víc, než je zdrávo.
Obsluha automatu je více než jednoduchá a každý krok se v případě, že by se pejskovi něco nelíbilo, může přerušit. Celý proces trvá minimálně 5, maximálně 15 minut. Platí se kolem 20 korun za každou minutu.
Pro jistotu je prvním krokem dezinfekce a opláchnutí vany. Pak necháte "nastoupit" psa a namočit ho. Šampón můžete použít buď svůj vlastní, nebo z automatu. Podle australského patentu jsou všechny používané produkty získávané z přírodních surovin, jsou hypoalergenní a tedy bezpečné, a navíc lidem i psům příjemně voní. Šampón neobsahuje žádné mýdlo a je určen pro všechny typy srsti.
Následuje opláchnutí šampónu a nanesení přírodního kondicionéru, zjemňujícího a zvláčňujícího srst. Po spláchnutí aplikujte roztok proti klíšťatům a blechám, který je rovněž vyroben na přírodní bázi a neobsahuje žádné insekticidy.
Na závěr je pes dosucha vyfénován, použít lze program buď na šetrnější, nebo na intenzivnější stupeň vysoušení. Rukou můžete srst čechrat a chránit psovi jeho oči a uši.
V automatu si můžete přikoupit pro sebe zástěry a rukavice, pro psa hygienické ubrousky na zuby, oči a uši, papírové ručníky nebo na závěr koupání za odměnu psí pamlsek.
kočky-VODÍTKO NA KOČKU
Chození na vodítku aneb jak se venčí kocouři
Naučit kocouře chodit na vodítku, je věc náramně zapeklitá. Musíte mít hodně času a trpělivosti, abyste dosáhli úspěchu. Jsou kocouřové, kterým se chození na vodítku nakonec zalíbí, protože zjistí, že jen takhle se dostanou ven, ale jsou také kocouřové, kteří se takříkajíc zapřou a na vodítko je nikdy nedostanete. Asi záleží na povaze, ale trénink dělá hodně, hlavně když se začne včas.
Jak do toho?
S tréninkem musíme začít, když je kocouř ještě mrňous, no prostě co nejmenší, aby měl dostatek času si zvyknout. V pozdějším věku už byste ho to nenaučili.
Obstaráme si základní výbavu: vodítko a obojek, v kocouřím případě jsou to takové kšíry - jeden obojek kolem krku a druhý kolem hrudníku. Prostě úplně stejné, které nosí malí pejskové. Jen by měly být pružnější, aby z nich kocouř mohl v případě nehody (kdyby někde uvízl) vyklouznout.
Je také velmi chytré upevnit na ně schránku, do které vložíme lísteček s jeho jménem, s naším jménem a s naší adresou, v případě, že by se nám ztratil. Pokud váš kocouř bude běhat volně po zahradě, určitě doporučuji na jeho obojek připevnit jak schránku s adresou, tak známku o tom, že je očkovaný a třeba rolničku. Ta vystraší případné jeho kořisti a my budeme podle zvuku vědět, kde se náš kocouř zrovna nachází.
Když to vše přineseme domů, musíme to kocouřovi ukázat a říct mu, že je to jeho a na co to je, no prostě mu všechno vysvětlíme a necháme mu dost času, aby si to očichal a prohlédl, třeba i pár dní. Musí vědět, že je to jeho a že to bude potřebovat.
Když uvidíte, že má váš kocouř vstřícnou náladu, zkuste mu obojek navléknout. Určitě se bude bránit, ale vy na něj klidně mluvte a buďte neoblomní. Až mu ho navlečete, bude na vás pravděpodobně naštvaný a neudělá v obojku ani krok, ale vy ho tak chvíli nechte, zkuste ho třeba rozptýlit nějakou hračkou a za pár minut mu obojek zase sundejte.
Určitě byste neměli zapomenout na pochvalu v podobě nějaké té ryby. A protože vydržet v obojku je tak náročné, myslím že ta ryba by měla být podle toho taky tak velká. Když dáte svému mazlovi po takovém výkonu dobrotu, přestane se na vás zlobit a příště už to nebude tak těžké.
Další pokus s chůzí na obojku by měl následovat za pár dní. Nechte kocouřovi den nebo dva, aby na nepříjemný zážitek zapomněl a vy to mohli zkusit nanovo. Vše dělejte jako poprvé, jen dobu, kterou v obojku stráví prodlužujte. A zase nezapomeňte na odměnu!
Tohle byste měli opakovat minimálně třikrát a pozorovat, jestli se vztah kocouře k obojku nějak změnil. Pokud by pokaždé reagoval hodně agresivně, pravděpodobně mu obojek skutečně nevoní a vy se musíte smířit s tím, že ven se prostě chodit nebude.
Pozitivní reakce je taková, když se kocouř navlékání příliš nebrání a ani pobývat takto oděný mu už tolik nevadí.
Zkoušení obojku nanečisto bychom neměli zbytečně protahovat, protože kocouř by nepochopil, proč mu obojek doma navlékáme. Musí vědět, že se navléká tehdy, když se jde ven. Takže jak jen to bude možné, zkuste ho vzít na krátkou procházku kolem domu, někam kde jsou stromy, keře apod.
První výlet
Vezměte kocouře do náruče a vydejte se ven. Musíte si uvědomit, že kocouř má velmi dobrý sluch a že hluk, který doposud slýchal z ulice, nyní uslyší mnohem intenzivněji. Bude se pravděpodobně bát všeho, co dělá hluk, hlavně aut, a vy si musíte uvědomit, že je to pro něj vše nové. Držte ho v náručí a ukazujte mu stromy, nechte ho si je očichat, keře, trávu. Poprvé ho zkuste položit na zem. Bude se nejspíš bát a bude se krčit u vašich nohou a prosit vás, abyste ho vzali do náruče. Tak to udělejte. Vše musí probíhat přirozeně. Na procházce můžete strávit deset nebo třeba i třicet minut (většinou s kocouřem v náručí). Poznáte sami, kdy už bude chtít domů.
Takových výletů budete muset podniknout několik, než se kocouř, vlastně ještě kotě, osmělí a vyskočí vám z náruče na zem. Bude tam toho pro něj spousta zajímavého a vy uvidíte, že je to s ním velká legrace, jak bude všechno objevovat - chytat mouchy, schovávat se v trávě atd.
Pozor musíte dávat hlavně vy a chránit vašeho mazlíka před hafany. Také si musíte uvědomit, že váš kocouř není pes a tak nikdy nebude chodit na vodítku poslušně vedle vás, ale naopak vy budete muset tam, kam chce on. S tím už se holt musíme smířit, že kocouř nám sice udělá tu radost, že s námi bude chodit ven, ale prý ať si nemyslíme, že ho budem všude tahat. Ringo si prý chce všechno prohlédnout sám a je mu jedno, že my se do toho křoví nevejdeme.

Informatika Karmen - pes+kočka


Archeologové zjistili že náš "nejlepší přítel"-pes-žije po boku člověka již 10 tisíc let.V současnosti již známe na čtyři sta psích plemen.Zůstává otevřenou otázkou ,zda některá plemena pocházejí i ze šakala, nebo všechna pouze z vlka.Některé psí znaky jsou pozůstatkem po předcích(vinikající čich,okrouhlé oční zornice,mohutné špičáky),jiné jsou výsledkem zdomácnění(štěkání,převyslé ušní boltce).Psi dnes žijí s člověkem po celém světě.Lze je snadno vycvičit k různým účelům.Některá plemena jsou výslovně lovecká,jiná hlídací,společenská,ovčácká,policejní nebo vhodná k vodění nevidomých.Domácí psi jsou inteligentní zvířata,při dobré péči naprosto oddaná svému pánovi.Vyža-dují mnoho pozornosti a času.Zájem páná je pro ně mnohdy důležitější než potrava


Kočka domácí je kočkovitá šelma se vším všudy.Její původ se projeví,jakmile začne číhat na myš.Dovede se neslyšně plížit jako lvi savanou a na kořist čeká s nekonečnou trpělivostí.Loví malé hlodavce a ptáky a ani trvalý chov v domácnosti a nejvybranější kupovaná strava ji loveckých instinktů nezbaví.Dovede příst stejně jako ostatní malé druhy koček.tento příjemný zvuk vyluzuje rozechvíváním hrtanu a hrtanové záklopky.Kočka předením vyjadřuje dobrou náladu a radost.Díky tomu že žije,v lidských domácnostech,je nejrozšířenější kočkovitu šelmou na této planetě.Člověka doprovází už od pradávna.V dobách starověkého Egypta byla dokonce uctívána jako božstvo.Bastet byla kočičí bohyní hudby,tance a mateřství.Pokud byste si chtěli takovou bohyni pořídit,musíte počkat minimálně osm týdnů,než se kotě po narození obejde bez matky.


Takže , tady je první čtvrtina párty za námi , takže toto je pro vás , a vaše Informatika . Diplomky za příběh a ceny za Informatiku udělám v polovině

informatika01 - párty

13. listopadu 2009 v 14:33 | Inulík a Wendulík |  Párty
TeD' bude ukol hlavně pro vás . Jmenuje se Informatika. Nemá to nic společného s předmětem ve škole , ale pravidla jsou jednoduchá . Každý se pokusí zjistit něco důležitého o

- koních
-psech
-kočkách

něco si vyberte , co chcete . Tentokrát vám na to dám více času . Odměna bude velká

dopiš pohádku01 - párty

13. listopadu 2009 v 14:20 | Inulík a Wendulík |  Párty
Byl jednou jeden ........... a ten dostal jednou seno , které mu nechutnalo . A ten ........ utekl do kopců , kde potkal velké stádo ......... ! Zůstal tam 4 roky . Potom se vrátil zpátky k ............. , ale hned se vrátil zpátky . Jednou v noci , pustil všechny ........... z boxů , a utekl s nimi , tam odkud přišel .


Cena je diplomek

hádanky01 - párty

13. listopadu 2009 v 14:07 | Inulík a Wendulík |  Párty
Jezdíme v tom do města , na nákup , na dovolenou ....


4 nohy , 4 rohy . Ale nechodí toPlete plete sít'ku , do které rybář nic nechytí

poznávačka plemen01- párty

13. listopadu 2009 v 13:57 | Inulík a Wendulík |  Párty
Poznej toto plemeno
1.

Poznej toto plemeno
2.
Poznej toto plemeno
3.
Kočka domácí

Skládačka slov01- párty

13. listopadu 2009 v 13:50 | Inulík a Wendulík |  Párty
Zde vám napíšu slova , v jiném pořadí písmem . Tvím ukolem bude je složit , aby vzniklo slovo ...


edsol

eps

keoboj

kespaml

golb

řenmt

Cena je diplomek

Bleskovka01 - Párty

13. listopadu 2009 v 13:41 | Inulík a Wendulík |  Párty
1. Ahoj !

2. Jakpak je?

3. Těšíš se na pokračování párty?

4. Kolik ti je?

5. Co psíci nebo čiči nebo dokonce koně?

Cena je ikonka

zápis lidí , kdo jsou na párty

13. listopadu 2009 v 13:32 | Inulík a Wendulík
Tak , dám vám asik 6 minut , na zapsání , že jste tady na párty .

čtěte ( neoběhnu SB )

12. listopadu 2009 v 15:13 | Inulík a Wendulík |  novinky
Tak ahoj . No tak jsem trochu vytvářela mno . Jo a dneska neoběhnu . Byla jsem dneska do půl druhé na aerobiku , a tady moc dlouho být nemůžu . Možná večer ale nic neslibuju ! Jo , a taktéž jsem si všimla . Některá ( málokterá Sb ) ke mně nechodí . Takže budu obíhat jen ty ,co tu budou alespon 1x týdně ( omlouvám pozastavené ) . Ale TOP Sb budu obíhat pořád =) jsou přece TOP .

Inulík a WendulíkDonský kůn

12. listopadu 2009 v 14:56 | Inulík a Wendulík |  plemena
Název plemene: Donský kůň

Původ: Rusko
Typ: teplokrevník
KVH: 155 - 165 cm
Barvy: hnědák, ryzák


Historie
Jméno získal podle oblasti, kde protéká řeka Don. Jsou zde kruté klimatické podmínky a proto je donský kůň velmi odolné plemeno schopné přežít tam, kde jiná plemena nevydrží. Jejich předci jsou pravděpodobně mongolští, turkmenští, karabaští, achaltekinští a orlovští koně. Donský kůň byl hojně využíván ve válkách.Na začátku 20. století se tito koně zkřížili s arabskými a anglickými plnokrevníky, kteří donského koně zušlechtili a dali mu lehčí rámec. Dodnes má však toto plemeno velké exteriérové vady, které se chovatelé snaží eliminovat.


Povaha
Jsou to klidní, ochotní a pracovití koně. Jsou energičtí, ale dobře ovladatelní a učenliví. Jsou také velmi silní, odolní a vytrvalí.

Konstituce
Hlava je východního typu, krk je svalnatý. Lopatky často velmi vzpřímené. Hrudník je hluboký, hřbet dlouhý a rovný. Záď je slabá, ocas nízko nasazený. Končetiny bývají dlouhé se strmou spěnkou a tvrdými kopyty.
Srst je vždy hnědá nebo ryzá, v kohoutku dorůstají 155 - 165 cm.

Využití
Donský kůň se dlouho využíval ve vojenství, jsou to však i dobří jezdečtí a tažní koně. Jsou to také neuvěřitelně dobří vytrvalostní koně.

Shirský kůn

12. listopadu 2009 v 14:54 | Inulík a Wendulík |  plemena
Název plemene: Shirský kůň

Původ: Velká Británie
Typ: chladnokrevník
KVH: 170 - 180 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák, vraník


Historie
Plemeno vzniklo během 17. století ve Velké Británii, Jeho předci byli místní, flanderští a fríští koně. Vzniklo plemeno s názvem English Black. Potom se do chovu zařadil hřebec Blind Horse a dal plemeni dnešní vzhled. Shirský kůň se stal velmi populární. Během světových válek se ale jeho počty snížily a obnoveny byli hlavně díky pivovarům, kteří si ho vybrali pro reprezentativní účely. Shirský kůň je dnes znám jako největší plemeno koně světa.


Povaha
Shirský kůň je mírný, ochotný a poslušný. Je dobře ovladatelný a nesmírně silný. Často se vyobrazuje s malými dětmi, což zdůrazňuje jeho laskavou povahu.

Konstituce
Hlava je líbivá, obvykle klabonosá, krk je svalnatý s výrazným hřebenem. Hrudník je hluboký, hřbet rovný a pevný, záď kulatá s nízko nasazeným ocasem. Končetiny jsou delší, silné s dobrými klouby, bohatými rousy a kvalitními kopyty.
Srst bývá většinou tmavá, mohou však být i bělouši a ryzáci. V kohoutku měří 170 - 180 cm.

Využití
Shirský kůň byl populární pracovní kůň, dnes se využívá pro reprezentativní účely. I přes svou stavbu je také dobrým jezdeckým koněm.


http://plemena-koni.cyberserver.cz/chladnokrevnici/92-shirsky-kun

Fríský kůn

12. listopadu 2009 v 14:47 | Inulík a Wendulík |  plemena
Název plemene: Fríský kůň

Původ: Nizozemsko
Typ: barokní kůň
KVH: 155 - 165 cm
Barvy: Vraník


Historie
Fríský kůň byl ve středověku oblíbený rytířský kůň kvůli své síle a vysoké, elegantní akci předních nohou. Byl často malován starými holandskými malíři, kteří ho vždy vyobrazovali jako hrdého koně. Později se křížili se španělskými koňmi, což jim dodalo jemnější rysy. Sami fríští koně se také podíleli na zušlechťování jiných plemen, například fellských a daleských ponyů, shirských koní, württemberských a oldenburských teplokrevníků. Během 15. a 16. století se využívali ve francouzské a španělské jezdecké škole.


Povaha
Fríští koně jsou mírné, přátelské povahy, jsou šikovní na drezúru i když se obtížněji učí. Jsou dobře ovladatelní, elegantní a živí.

Konstituce
Hlava je španělského typu, krk je obloukovitý a vysoko nasazený. Lopatky umožňují vysokou akci předních končetin, hřbet je delší, záď skloněná. Končetiny jsou pevné, mají rousy, kopyta jsou kvalitní. Žíně i rousy jsou husté a mírně zvlněné.
Srst je pouze černá, povolena je jen malá bílá hvězda na čele. V kohoutku dorůstají 155 - 165 cm

Využití
Dříve byli fríští koně oblíbenými jezdeckými zvířaty rytířů, využívali se v zemědělství a na klusácké dostihy. Také se využívali ve vysokých jezdeckých školách. Dnes jsou to spíše reprezentativní koně, které můžeme vidět hlavně na přehlídkách.

neklikací ikonka od Kankule

12. listopadu 2009 v 14:27 | Inulík a Wendulík |  novinky
Je krásná moc děkuju

klikačka pro mě od Delleloret

12. listopadu 2009 v 14:21 | Inulík a Wendulík |  novinkyJe krásná moc děkuju !

ceny za MAXI BLESKOVKU

11. listopadu 2009 v 15:09 | Inulík a Wendulík |  Reklamy , ankety atd..
Tak každý by si to měl najít . Taky jsem tam dala přezdívky takže si to najdete =)

Západosibiřská lajka

11. listopadu 2009 v 14:37 | Inulík a Wendulík |  plemena psů a koček

Západosibiřská lajka

Obrázek se otevře do nového okna
Západosibiřská lajka pochází - jak už náze napovídá - z Ruska
, konkrétně z Uralu a Sibiře. Toto plemeno pochází z 19
. století a ve své domovině je stále velmi oblíbené. V řadě loveckých oblastí jsou zvláštní stanice chovající západosibiřské lajky. Toto plemeno se stále používá k lovu a to i k lovu velkých zvířat
, jako jsou losi, sobi či medvědi. Naopak jakýkoliv útok na člověka je u západosibiřské lajky krutě trestán. Při výchově byli do chovu začleňováni výhradně nekonfliktní jedinci. Ti, kteří napadli člověka, byli utraceni.
Západosibiřská lajka je vyrovnaný a živý pes. Je velmi inteligentní a přátelský, má rád děti, ale dobře vychází i s ostatními psy. Vzhledem k oblasti, z jaké pochází, je lajka velmi odolná vůči nepřízní počasí. Kromě lovu se používá často i jako tažný pes do psích spřežení. Je nenáročná na stravu a péči o srst.
o plemenu Západosibiřská lajka
Země původu:Rusko
Hmotnost:cca 20 kg
Výška:Psi: 54 až 60 cm Feny: 52 až 58 cm
Barva:
bílá, pepř a sůl, červená nebo šedá ve všech odstínech. Přípustná je i černá stejně jako strakatá barvaNěmecký ovčák

11. listopadu 2009 v 14:31 | Inulík a Wendulík |  plemena psů a koček
Německý ovčák je poměrně mladé plemeno, jehož podoba se ustálila až na přelomu 19. a 20. stol. Vynikajících kvalit tohoto plemene bylo hojně využíváno v obou světových válkách, kdy se německý ovčák osvědčil jako "zdravotnický pes". Mezi světovými válkami a po druhé světové válce vzrostla celosvětová obliba německého ovčáka a jeho služby u policie a vojska jsou v dnešní době takřka nepostradatelné.

Německý ovčák - silný a neohrožený pes

Německý ovčák je silný neohrožený pes, který je vždy připraven bránit svého pána a jeho majetek. Je to spolehlivý pes s pevnými nervy, který je snadno cvičitelný. Díky výborným vlastnostem spojeným s nadáním k čichovým pracem a klusáckou stavbou těla, která mu umožňuje pracovat s nosem u země a sledovat stopu, se německý ovčák osvědčil jako výborný stopař.

Péče o plemeno německý ovčák

Péče o plemeno německý ovčák není náročná, potřebuje dostatek pohybu a zaměstnání. A pokud to je možné, je dobré psu dopřát alespoň základní výcvik.
Také je vhodné nechávat psa spát na měkké podložce, předejde se tak nepříjemným a bolestivým otlakům v oblasti kloubů.
Plemeno německý ovčák je náchylné k dysplázii kyčelních kloubů.

Anglický název: German Shepherd Dog

Zkratka používaná v ČR: DSSibiřská kočka

11. listopadu 2009 v 14:26 | Inulík a Wendulík |  plemena psů a koček
Kdy přišly první sibiřské kočky do Evropy,není přesně známo.Údajně se první sibiřanky dostaly na Západ již koncem 19.století.Tehdy ještě nebyly označovány jako sibiřské,nýbrž jako ruské dlouhosrsté.Jako sibiřské kočky byly uznány až v roce 1998.Jejich domovem je Rusko a Ukrajina.

Charakter a temperament.

Sibiřské kočky jsou temperamentní,avšak snášenlivé.Jen výjimečně se vyskytne divočejší jedinec.Výřečnost sibiřské kočky se sice nedá srovnávat s povídavostí orientálních plemen,ale i ony mají co vyprávět.Přirozenost těchto koček se projevuje v jejich nekomplikované povaze.

Typ a standardní rysy.

Tělo:Středně velké až velké,svalnaté a těžké,krátký silný krk,svalnaté středně dlouhé nohy,velké kompaktní oblé tlapky se štětičkami chlupů mezi prsty,ocas dosahuje až k lopatkám a je hustě osrstěn.
Hlava:Krátká a široká se zaobleným čumákem a mírně zaoblenou bradou,čelo je mírně klenuté,kontury jsou jemně zakulacené,profil je mírně obloukovitý,nos je stejně široký od kořene až ke špičce.
Uši:Jsou středně velké a široké u kořene,špička je mírně zaoblená,uši jsou posazené daleko od sebe a nakloněné mírně dopředu.
Oči a jejich barva:Oči jsou velké,mírně oválné a na spodní straně zakulacené.Jsou položeny mírně šikmo a daleko od sebe.Barva očí by měla být jednotná a harmonicky ladit k barvě srsti.Jsou povoleny všechny odstíny od zlatožluté po zelenou.U kresby van a bílé barvy srsti i modré nebo odd-eyed.
Srst:Středně dlouhá,velmi hustá,měkká,jemná podsada pod hrubší krycí srstí,krycí srst je hustá,volně splývavá a vodoodpudivá,má pevnou drsnou strukturu a leskne se,spodní strana těla a zadní strana zadních nohou má pouze podsadu,na krku,hrudníku,kalhotkách a ocasu je srst obzvlášť dlouhá.
Barvy srsti:Povolují se plné barvy(jednobarevná srst),a to pouze takzvané barvy přírodní-černá,modrá,červená,krémová,želvovinová a modře želvovinová.Dále tři různé kresby-mramorování,tygrování a tečkování.Barva bílá,barvy stříbřité,veškerá zbarvení s podílem bílé barvy a všechna zbarvení vznikající kombinací těchto barev.Varianta point se jmenuje něvská maškaráda.Nepovolují se barvy čokoládová a skořicová,jakož i jejich zředění(lila a plavá),stejně jako faktor burma.Protože tyto barvy se nevyskytují v přirozených populacích svědčily by o nežádoucím přimísení jiných plemen.už jsem hlásla

11. listopadu 2009 v 13:51 | Inulík a Wendulík
už jsem hlásla u ♥Delleloret♥ dessingu , který dělala Andula takže mě už nepište že chcete hlásnout !!

Norská lesní kočka

10. listopadu 2009 v 19:51 | Inulík a Wendulík |  plemena psů a koček
Toto plemeno se vyvinulo v chladném klimatu severní Skandinávie.Na norských výstavách se objevila před 2.světovou válkou,ale až do roku 1977 nebyla Fédération internationale Féline (FIFe) uznána.

Charakter a temperament.

Norská lesní kočka je živá a nezávislá.Ráda užívá svobody na zahradě.Miluje lidskou společnost a nebývá ráda delší dobu o samotě. Tyto kočky mají milou a příjemnou povahu a k jiným kočkám se chovají snášenlivě.Jelikož vyžadují i určitý prostor pro pohybovou aktivitu v bytě,je třeba jim pořídit šplhadlo.
Srst vyžaduje větší péči jen v době línání,jinak postačí kartáčování jednou týdně.Před výstavou se tyto kočky nekoupou,protože by jejich srst ztratila svou vodu odpudivou vlastnost.

Typ a standardní rysy.

Tělo norských lesních koček je dlouhé,na vysokých,ale silných končetinách.Ocas je velmi dlouhý a velmi dobře osrstěný. Hlava by měla být zhruba trojúhelníková,s naprosto rovným profilem a s vysoko posazenýma velkýma ušima.Nos má být rovný a oči mandlového tvaru.Hustý,nepromokavý kožich a dlouhými pesíky zakrývajícími hustou podsadu.U norských lesních koček se povolují plné barvy(jednobarevná srst)a to pouze barvy přírodní-černá,modrá,červená,krémová,želvovinová a modřeželvovinová,dále tři různé kresby (mramorování,tygrování a tečkování),barva bílá,barvy stříbřité,veškerá zbarvení s podílem bílé barvy(bíle skvrnité)a všechna zbarvení vznikající kombinací těchto barev.Nepovolují se barvy čokoládová,skořicová,lilová a barvy s odznaky.deníček 10.11

10. listopadu 2009 v 19:40 | Inulík a Wendulík |  íháhá
Ahojky ! Dneska jak sem říkala neoběhnu SB . Takže se ještě jednou moc omlouvám . Jinak zejtra tu asik nebudu , budu mít den s Wendulkou . Možná ještě večer ale jinak nic neslibuju . Jinak snad doufám , že zejtra škola bude v pohodě .

My jsme dneska byly ve městě , takže jsem s Wendy venku nebyla. Ale jak jsme se vrátily tak jsem se s Wendy chvilku honila kolem auta . Jinak jsem jí dneska koupila na vánoce Denta-stix a piškoty , protože jí moc chutnají . Jinak pak když už byla více tma tak jsem šla opět se honit s Wendy . No a pak už se jí nesla večeře .


No , dneska jsem se ted' večer musela učit . Ale dneska mě mamka koupila kinder Pingui . Koně budou asik v sobotu nebo v neděli to ještě nevím . NO jinak u mě nic nového . Tak kdyžtak ještě zítra večer ahoJ!

omlouvám se

10. listopadu 2009 v 18:55 | Inulík a Wendulík |  íháhá
Omlouvám se ale dneska neoběhnu SB

jedu do města

10. listopadu 2009 v 13:50 | Inulík a Wendulík |  íháhá
ahojky tak jedu do města takže jsem se jenom koukla jak jste odpovídaly a kdo odpověděl na otázky. Jinak co škola? Pokud chceš , tak můžeš vyplnit MAXI BLESKOVKU vyplnit ještě do pátku . Pak to ukončím a dám jmenovky . No nic budu muset jít tak se mějte pěkně a potom jak přijedu tak kdyžtak oběhnu papa

Inulík a Wendulík

MAXI BLESKOVKA

9. listopadu 2009 v 19:01 | Inulík a Wendulík |  Bleskovky
1. ahojky!

2. Jakpak je?

3. Co děláš?

4. co koně?

5. co škola?

6. jaké jsou známky?

7. Jsi moje Sb?

8. z jakého jsi kraje?

9. půjdeš na mou párty?

10. Jsi moje novější Sb / starší Sb

11 . Jaké jsem podle tebe SB?

12. Ten dessing je nádhernej žejo?

13. Byla jsi v hřebčíně Napajedla?

14. Znáš někoho kdo má koně?

15. z jakého jsi kraje?

16. Baví tě bleskovka?

17. vyjmenuj 8 plemen koní

18 . Víš co je to spěnka?

19. Pokud ano , napiš mě , kde ji najdeme

20. Kdo vyhrál letos velkou pardubickou?

21. Jsi v pony clubu?

22. V kolik ráno vstáváš?

23. V kolik chodíš spát?

24. Na co se dneska večer budeš koukat?

25. Kdy jedeš do města?

26. co si představíš , že říká tento koník?
27. 5 plemen psů

28 . řekni mně alespon 2. druhy sedel

29. Co nejradši piješ?

30 Tak budem končit

31. co chceš na jmenovku? / např. koníka , pejska , kočku../

32. Co na ni chceš napsat? / bez háčků!! /

33. Tak paaaaa

moje vytvořená animka

9. listopadu 2009 v 17:00 | Inulík a Wendulík |  moje fotky a výrobky
Photo Flipbook Slideshow Maker

není to pěkné?

9. listopadu 2009 v 16:50 | Inulík a Wendulík |  íháhá

čičinky / dvě animky /

9. listopadu 2009 v 16:47 | Inulík a Wendulík |  kočky

photoshoot dostihu

9. listopadu 2009 v 16:35 | Inulík a Wendulík |  photoshooty


párty na počest nové vůni blogu

9. listopadu 2009 v 14:00 | Inulík a Wendulík |  íháhá

Prosím , kdo půjde , dejte si toto na blogA tady ještě diplomek pro vás


A toto je pro mě od Terry* - MOC DÍKYpro Najki za DESSING

8. listopadu 2009 v 18:58 | Inulík a Wendulík |  Reklamy , ankety atd..náš deníček

8. listopadu 2009 v 9:20 | Inulík a Wendulík |  íháhá
No výborně . Jako že nic .Nic mě zase nenapsala ani email . Už se na to fakticky vykašlu. Ted' budu muset snášet to vychloubání " a já byla v sobotu na koníkách jucha cháá " Opravdu mě to v tý škole takzvaně štve . OK ted' se přiznám , že si domlouvám jízdy na koni s Luckou , která bude jezdit . Takže uvidím . No vypadá to že to výjde ale nic nevím . Takže vám dám potom vědět.


Wendulka byla včera na procházce . Bylo bahno takže jsme spolu byly uplně od bahna od hlavy až k patě . Taky to jde poznat na mích botách . Jinak dneska jedeme s károu , takže se asik rychle vzbudí a vystřelí jak střela z boudy . No jo , když se jde s károu moc se těší protože tam lezeme po kamenech a skáčeme po matračce , kterou tam někdo vyhodil


Za chvíli se budu muset jít učit . Jinak taky jak už sem vám říkala bude tu všechno nové . Čekám . No jak jsem udělala tu jmenovku ostatní , tak tam budou třeba i nějáký uajímavý odkazy . Ted' jsem tam dala jak dopadl zápis SB . No tak snad vám to nevadí že to tu vypadá uplně jinak .


Inulík a Wendulík

photoshoot hříběte poníka

7. listopadu 2009 v 19:16 | Inulík a Wendulík |  photoshooty

photoshoot bílého poníka

7. listopadu 2009 v 19:15 | Inulík a Wendulík |  photoshooty

photoshoot painte s kočičkou

7. listopadu 2009 v 19:14 | Inulík a Wendulík |  photoshooty