Září 2009

už je to jistýýýýý ..... ááááááá

30. září 2009 v 18:50 | inka
Ahoj Sbé !!

Prominte , že jsem obíhala až ted' večer , ale z nákupů jsem se vrátila asi v šest hodin , a ještě před tím jsem si četla koně&hříbata , který mě ted' ( Tedy dneska ) přišlel . Jo a asi v neděli tady nebudu , protože jedu do stáje , kde budu jezdit , takže vám budu fotit fotky jak jezdím , a koníka kterého budu mít ...

No a ted' musím pá

pro Jezdkyni za SB

30. září 2009 v 18:27 | inka
a bonusík za SB

Dnes neoběhnu

29. září 2009 v 14:30 | inka
Bohůžel , dneska neoběhnu , protože dneska mám nabitej program . V první řadě , jdu makat na nějákých výtvorech , potom musím něják přemluvit mamku , abych zejtra jela na nákupy ... Raději jdu na vánoce nakupovat už ted' nechcu se potom mačkat někde jak sardinka , potom jdu opět něco tvořit ... No a potom už bude hodin , ale kdybych měla čas , tak ještě večer oběhnu , takže pro ted' už končím , ahoj !

Vaše SB Inulík a Wendulík

hlasování

29. září 2009 v 14:26 | inka
Dess Od Katulika
Od Alex


mám opět dess

29. září 2009 v 14:21 | inka


entokráT je to dess od Alex , a jak vidím , už budeme hlasovat ......... Příští článek bude hlasování


Pro Alex


opět něco nového přibude ......

29. září 2009 v 14:04 | inka
Ahojky - ( hlavně SB )

Takže sem na blog dám opět něco nového ! Tentokrát nově bude Akt ! Jako aktuálně ...........

Inulík a Wendulík

pro mě od Karmen

29. září 2009 v 13:59 | inka
Děkuju moc , je to krásný

legrace v zimě

28. září 2009 v 7:42 | inka |  fotogalerie Wendulky
V zimě , je spousta zábavy .. minulou zimu jsme si z Wendy parádně užili , a vůbec nevadilo , že nebyl skoro jeden den sníh .. Byla zábava , taky jsem si pro vás připravila pár fotek , které byly foceny v zimě , jsou legrační xD . Tuto zimu budu taky fot'it a potom fotky dám sem , určitě se bude na co koukat
)


fotoškola3 - ve správný okamžik

28. září 2009 v 7:31 | inka
Dneskka ve fotoškole , bude , jak být na správném místě ve správný okamžik ....


krok1 . Pokud chcete fotit psa , a kočku , musíte být někde schovaní , protože psi , vyrazí za Tebou , a zas ho tam nedostaneš ( samozřejmě u některých ano ) ...

krok2 . Připrav si normální focení , nic nastavovat nemusíš.....

krok3. čekej , až bude k vidění něco zajímavého ...

krok4. až něco bude tak vyfot' a můžeš vylézt ..

Fotografie


pro Karmen za spřátelení

28. září 2009 v 6:45 | inka
Líbí?

Černí králové - Frísáci

28. září 2009 v 6:32 | inka
Název plemene: Fríský kůň

Původ: Nizozemsko
Typ: barokní kůň
KVH: 155 - 165 cm
Barvy: Vraník


Historie
Fríský kůň byl ve středověku oblíbený rytířský kůň kvůli své síle a vysoké, elegantní akci předních nohou. Byl často malován starými holandskými malíři, kteří ho vždy vyobrazovali jako hrdého koně. Později se křížili se španělskými koňmi, což jim dodalo jemnější rysy. Sami fríští koně se také podíleli na zušlechťování jiných plemen, například fellských a daleských ponyů, shirských koní, württemberských a oldenburských teplokrevníků. Během 15. a 16. století se využívali ve francouzské a španělské jezdecké škole.


Povaha
Fríští koně jsou mírné, přátelské povahy, jsou šikovní na drezúru i když se obtížněji učí. Jsou dobře ovladatelní, elegantní a živí.

Konstituce
Hlava je španělského typu, krk je obloukovitý a vysoko nasazený. Lopatky umožňují vysokou akci předních končetin, hřbet je delší, záď skloněná. Končetiny jsou pevné, mají rousy, kopyta jsou kvalitní. Žíně i rousy jsou husté a mírně zvlněné.
Srst je pouze černá, povolena je jen malá bílá hvězda na čele. V kohoutku dorůstají 155 - 165 cm

Využití
Dříve byli fríští koně oblíbenými jezdeckými zvířaty rytířů, využívali se v zemědělství a na klusácké dostihy. Také se využívali ve vysokých jezdeckých školách. Dnes jsou to spíše reprezentativní koně, které můžeme vidět hlavně na přehlídkách.Hucul

28. září 2009 v 6:28 | inka
Název plemene:
Hucul

Původ: Polsko
Typ: pony
KVH: 122 - 133 cm
Barvy: hnědák, ryzák, vraník


Historie
Plemeno pochází z polských Karpat a pravděpodobně to je nejstarší plemeno poníků v Evropě. Mezi jeho předky hrál důležitou roli dnes již vyhynulý tarpan, který se křížil s mongolskými koňmi. První hřebčím huculů vznikl v Rumunsku, kde byli tito poníci selektivně chováni s cílem co nejvíc udržet původní podobu plemene. V průběhu světových válek se jeho počty výrazně snížily a obnovit se je podařilo až v sedmdesátých letech minulého století, kdy byla také založena plemenná kniha.


Povaha
Huculové jsou velmi silní a vytrvalí poníci. Mají mírnou a přátelskou povahu, jsou poslušní, dobře ovladatelní a učenliví. Jsou to také výborní skokani.

Konstituce
Hlava je primitivní, krk krátký a svalnatý. Lopatky umožňují poměrně vysokou akci předních nohou. Hrudník je hluboký, hřbet je kompaktní, silný, záď, svalnatá. Končetiny jsou krátké, pevné s kvalitními kopyty.
Srst je hnědá, ryzá nebo černá, vždy je patrný tmavý úhoří pruh. V kohoutku měří 122 - 133 cm.

Využití
Hucul je všestranný poník využívaný v zemědělství i jako jezdecký kůň. Pro svou povahu je ideální poník pro děti, vyhledávají ho však i dospělí jako spolehlivého rekreačního a turistického koně.

http://plemena-koni.cyberserver.cz/pony/54-hucul

American Quarter horse

28. září 2009 v 6:25 | inka
Název plemene: Quarter Horse

Původ: USA
Typ: westernový kůň
KVH: 147 - 160 cm
Barvy: strakatá


Historie
Plemeno vzniklo v 17. století v USA. Jejich předci byli španělští a angličtí koně. Quarter Horse byl původně využívám k dostihům, podle kterých dostal i své jméno: čtvrtkař. Je to totiž nejrychlejší plemeno na čtvrt míle. Mezi jeho předky bychom našli spoustu slavných anglických plnokrevníků. V 19. století se začaly běhat delší dostihy a tak Quarter Horse ztratil své primární uplatnění. Proto se využily jeho další vynikající vlastnosti pracovního koně. Stal se nepostradatelným pomocníkem na dobytčích farmách a i díky němu vzniklo westernové ježdění. Dodnes je Quarter Horse vyhledávaným westernovým koněm.


Povaha
Quarter Horse je velmi vytrvalý, silný a pracovitý kůň. Je inteligentní a má tzv. Cow Sense. Je věrný svému pánu a vytváří si s ním vztah. Je také odolný, tvrdý a obecně má velmi dobrý temperament.

Konstituce
Quarter horse má menší hlavu se silným, svalnatým krkem. Lopatky jsou strmé, plece silné. Hřbet je kratší, rovný, záď je výrazně svalnatá. Končetiny jsou pevné, svalnaté s kvalitními kopyty.
Srst je bílá, hnědá, ryzá nebo černá. Vyskytují se i plaváci a palomino. V kohoutku měří 147 - 160 cm.

Využití
Quarter Horse je dodnes vynikajícím pracovním koněm. Využívá se ve westernových soutěžích i jako spolehlivý a vytrvalý rekreační kůň.
Kladrubský kůn

28. září 2009 v 6:18 | inka
Název plemene: Kladrubský kůň

Původ: Česká republika
Typ: barokní kůň
KVH: 165 - 170 cm
Barvy: bělouš, vraník


Historie
Počátky plemene sahají do 16. století, do období Habsburské monarchie. Jeho předci byli španělští a staroitalští koně. V roce 1579 byl založen dvorní hřebčín císařem Rudolfem II. a stal se centrem chovu kladrubských koní. V 18. století vznikly 3 významné linie, jejichž zakladateli byli hřebci Pepoli, jehož potomci byli prvotřídní chovní koně Generale a Generalissimus, další byli Sacramoso a Napoleone. Starokladrubští bělouši jsou dodnes chováni v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem. Stádo kladrubských vraníků však bylo během druhé světové války zničeno a hrozil zánik této linie. Naštěstí se zachránilo několik klisen a černí kladrubáci se přestěhovali do hřebčína Slatiňany. Kladrubský kůň byl prohlášen za českou národní památku.


Povaha
Kladrubští koně jsou přátelští, ochotní a pracovití. Jsou laskaví, učenliví a energičtí. Jsou také vytrvalí a dobře ovladatelní.

Konstituce
Hlava je výrazně klabonosá, krk je svalnatý a klenutý. Lopatky jsou strmé a hrudník hluboký. Hřbet je delší a pevný, záď kulatá, svalnatá a poměrně vysoko nasazeným ocasem. Končetiny jsou silné s dobrými klouby a bez rousů. Kopyta jsou tvrdá.
Srst je bílá nebo černá, ale začínají se objevovat i ryzáci. V kohoutku mají průměrně 165 - 170 cm.

Využití
Kladrubští koně byli původně kočároví koně. Dnes se využívají při přehlídkách a tradičně střežení kladrubských běloušů veze startéra Velké Pardubické na start. Jsou také vyhledávaní koně do vozatajských závodů. Křížením s jinými teplokrevníky vznikají výborní jezdečtí koně s drezúrním nadáním.


E18.08.09 14:42:33český strakatý pes

28. září 2009 v 6:15 | inka

Český strakatý pes

Obrázek se otevře do nového okna
Kliknutim na obrazek okno zavrete
Obrázek se otevře do nového okna
Obrázek se otevře do nového okna
Český strakatý pes byl vyšlechtěn v roce
1954 p. Františkem Horákem a byl určen jen pro laboratorní účely. Výsledkem šlechtění měl být pes s odolnou a mírnou povahou, vysokou plodností a nenáročnou péčí. Ke křížení nebyla použita čistokrevná plemena, ale fena podobná německému ovčákovi a pes podobný hladkosrstému foxteriérovi. K prvnímu vrhu
štěňat byl přikřížen německý krátkosrstý ohař. Od roku 1960 do osmdesátých let 20. stol. bylo plemeno pod
názvem "Horákův laboratorní pes" používané pouze k laboratorním účelům. Od 80-tých let 20. stol bylo plemeno přejmenováno na českého strakatého psa a rozšířilo se mezi
veřejnost. Dodnes se však řadí k plemenům velmi málo početným.

Český strakatý pes je plemeno velmi nenáročné na péči ani stravu. Je to velmi příjemný a skromný společník, který se prakticky přizpůsobí svému majiteli a jeho zvyklostem. Je ovšem vhodné psovi dopřát pravidelné procházky, protože má rád pohyb.

Na českém strakatém psu byla v laboratořích zkoumána epilepsie, proto se bohužel může u tohoto plemene někdy objevit toto nepříjemné "dědictví". Na epilepsii ovšem existuje celá řada léků, proto i takto postižený pes může prožít příjemný a plnohodnotný život.

Srst může být krátká, ale i dlouhá. Dlouhá srst potřebuje pravidelně pročesávat.


Anglický název:

Zkratka používaná v ČR: CSPBeauceron

28. září 2009 v 6:12 | inka

Beauceron (též francouzský ovčácký pes, Beaucký ovčák)

Obrázek se otevře do nového okna
Kliknutim na obrazek okno zavrete
Obrázek se otevře do nového okna
Obrázek se otevře do nového okna
Beauceron na první pohled velmi připomíná dobrmana, ale jeho příbuzným v pravém slova smyslu je briard. Beauceron byl stejně jako briard označován jako francouzský ovčácký pes. Proslavil se svou odvahou, pracovitostí a schopností dovést bezpečně stádo na místo určení i do velkých vzdáleností. Beauceron se od briarda liší hlavně kvalitou a délkou srsti.

Beauceron je za hranicemi Francie
téměř neznámým plemenem, pro Francouze se však stal národním symbolem a má své čestné místo dokonce i v ozbrojených silách.

Beauceron je velmi oddán svému majiteli
a jeho rodině. Vztah k ostatním lidem bývá rezervovaný. Toto plemeno snáší dobře děti, ale jejich společnost nevyhledává. Jakékoliv hrátky malých dětí - tahání za ocas, uši apod., jsou u tohoto plemene naprosto nevhodné a je třeba dát na děti dobrý pozor.

Péče o srst (vzhledem k její délce není náročná), stačí cca 1x týdně vykartáčovat

Anglický
název: Bauce Shepherd

Zkratka používaná v ČR: BC

Info - německý ovčák

28. září 2009 v 6:04 | inka
Německý ovčák je poměrně mladé plemeno, jehož podoba se ustálila až na přelomu 19. a 20
. stol. Vynikajících kvalit tohoto plemene bylo hojně využíváno v obou světových válkách, kdy
se německý ovčák osvědčil jako "zdravotnický pes
". Mezi světovými válkami a po druhé světové válce vzrostla celosvětová obliba německého ovčáka a jeho služby u policie a vojska jsou v dnešní době takřka nepostradatelné.

Německý ovčák - silný a neohrožený pes

Německý ovčák je silný neohrožený pes, který je vždy připraven bránit svého pána a jeho majetek. Je to
spolehlivý pes s pevnými nervy, který je snadno cvičitelný. Díky výborným vlastnostem spojeným s nadáním k čichovým pracem a klusáckou stavbou těla, která mu umožňuje pracovat s nosem u země a sledovat stopu, se německý ovčák osvědčil jako výborný stopař.

Péče o plemeno německý ovčák

Péče o plemeno německý ovčák není náročná, potřebuje dostatek pohybu a zaměstnání
. A pokud to je možné, je dobré psu dopřát alespoň základní výcvik.
Také je vhodné nechávat psa spát na měkké podložce, předejde se tak nepříjemným a bolestivým otlakům v oblasti kloubů.
Plemeno německý ovčák je náchylné k dysplázii kyčelních kloubů.

Anglický název: German Shepherd Dog

Zkratka používaná v ČR: DSPár fotografií Německého ovčáka

Kliknutim na obrazek okno zavreteKliknutim na obrazek okno zavrete
Informace o Německém ovčákovi nalezeny http://www.pejskar.cz/nemecky-ovcak-187/

já jdu.

27. září 2009 v 20:12 | inka
Já už jdu ....


Děkuju Sb : Janusik22 , Aki a hlavně Andulo .... Byl to krásný večer fakt díky ... A předem přeji Dobroru noc :)

děkluju moc ...................................

27. září 2009 v 20:07 | inka
Moc děkuju .........

Hlavně bych chtěla poděkovat Andule , která tady byla od začátku , a protoo se jí ptám , jak se jí oslava líbila ? A taky na to samé se ptíám Aki a Janusik22 ... Ty tu byly až u konce, ale přišly ... Ale jak říkám Andule děkuju fakt moc ... DÍKY VŠEM CO JSTE SI ZAHRÁLY ALESPON JEDNU SOUTĚŽ !!!

kdo chce??

27. září 2009 v 19:55 | inka
sice už měl být konec ale dáme ještě nějákou hru ... Ale nějákou vymyslete vy , za poděkování :-)

kecání o koních a psech - předávání cen

27. září 2009 v 19:53 | inka
Ceny za bleskovku .,.


Glitter Graphics
Glitter Graphics

Glitter Graphics

¨CENA ZA POZNÁVAČKU :

Glitter Graphics

Ceny za GAMESKU ..


Glitter Graphics
Glitter Graphics
Glitter Graphics

GAMESKA

27. září 2009 v 19:08 | inka
hra je jednoduchá ..

Já budu jakoby vlk , a budu ti dávat otázky ... ty máš tři životy .. když odpovíš špatně , sežeru jednu ovci .. až ti dám 3 otázky , a ty na všechny odpovíš , dáváš mě tři , a jestli alespon na 2 z nich neodpovím správně , uteču .. Chápeš??

Bleskovka2

27. září 2009 v 18:58 | inka
máme tu už druhou bleskovku ...


1. Jak se bavíš?

2. Jaká soutěž se ti zatím nejvíc líbila?

3. Až bude mít Wendy svátek , příjdeš taky na oslavu?

4. Pozdravuj hafany ..

5. Moc ti děkuju , že jsi alespon ty Andulo přišla :-*

6. Cena bude jmenovka nevadí?

poznávačka psů

27. září 2009 v 18:54 | inka
A je tu další poznávačka , a tentokrát o psech1. Kliknutim na obrazek okno zavrete

2.
Kliknutim na obrazek okno zavrete

3.Kliknutim na obrazek okno zavrete

Volný pokec - výsledky ze soutěží které už proběhly

27. září 2009 v 18:46 | inka
Takže , provní byla 15. minutová bleskovka .. Tady je cena

A správné odpovědi z poznávačky ...
Koně -
1. Hucul
2. Starokladrubský
Psi -
1. Belgický ovčák
2. Bernský salašnický
Cena pro Andulu ..Slovní fotbal

27. září 2009 v 18:33 | inka
Myslím , že slovní fotbal znáš , a proto pravidla nemusím vysvětlovat .. Jenom dodám , že u mě se může vytvářet slovo jenom na 1 poslední písmeno !Tak vykopávám

Jezdec ....( P.S : Hraju s Tebou Andulo ... Nikdo totiž nepřišel )

poznávačka

27. září 2009 v 18:27 | inka
Co je to za plemeno?

1.


2.KONĚ - zdroj


1. Kliknutim na obrazek okno zavrete


2.Kliknutim na obrazek okno zavretehádanky

27. září 2009 v 18:17 | inka
2.Tři muži se potápějí v řece,ale když vylezou,jenom dva mají mokré vlasy. Jak je to možné?
3.Co dělá osel když na něj svítí slunce?
4.Může se muž ožěnit se sestrou své vdovy?
5.Je to tvé,ale tví přátelé to používají více než ty.Co je to?
6.Co je nejnesmyslnější bitka
7.Je to stříbrné a lítá to.Co to je?


Odpovědi níže ( Nekoukat , pokud to nemáte vyplněné !!! )2.Jeden z mužů je holohlavý
3.Stín
4.Ne
5.Tvoje jméno
6.Když se dva holohlaví bijou o hřeben
7.Kuře v alobalu

15. minutová bleskovka

27. září 2009 v 18:09 | inka


1. přezdívka

2. Těšíš se na pokračování oslavy?

3. Vyjmenuj 5 plemen koní , a psů

4. co máš doma za zvířátka?

5. Co ještě dalšího děláš?

6. Jak se máš?

7. Jak se mají tvoji mazlíčci?

8. A jak se mazlíčci jmenují ? :-)

9. Jakou cenu?

/ Diplomek

/ ozdobný písmo

OSLAVA ZAČÍNÁ

27. září 2009 v 18:03 | inka

Takže oslava právě ted' začíná ... hlašte se do 5. minut ..


Tak ... už vím .. kdy konečně bude oslava ... To vám vysvětlím v článku ... Pozorně čt'tete

27. září 2009 v 14:16 | inka
Takže , jak bude oslava probíhat? Normálně ...

Pokud se chceš zůčastnit oslavy , musíš přijít v 18:00 , ... sice začátek nebude přesně v 18:00 , ale někdy tak kolem bude ... ale nebude dřív . Maximálně díl !! Takže se shromáždíme . Pak začnou už soutěže . Příspěvky ( soutěže ) budu přidávat po čtvrt hodině !! Ale upozornuji , že u čeho bude .. :
Patří k soutěžím nebo tak jo??

Takže se tady v 18:00 sejdeme .... Kdo bude chtít být na párty ..


Inulík a Wendulík


heart heart heart Heart HEART! heart heart heartheart heart heart Heart HEART! heart heart heartheart heart heart Heart HEART! heart heart heartheart heart heart Heart HEART! heart heart heart

Bude oslavička ... protože má blog konečně co slavit ... a co?? Výročí založeníííí :-)))

27. září 2009 v 11:29 | inkaTak jak jste se dočetly v nadpisu, tak asi víte , že blog má výročí ! Takže je co slavit !! No ale nevím , kdy bych měla udělat párty :-O .... Bud' by měla být dneska večer , nebo příští týden v sobotu .... Takže prosím porad'te , ale program mám vymyšlený ... Pokud ho chcete vědět , tak tady ho máte :-))

1. shromáždění zůčastníků oslavy

2. 15. minutová bleskovka

3. hádanky

4. poznávačka

5. Slovní fotbal

6. Volný pokec

7. poznávačka

8. bleskovka

9. GAMESKA

10. Kecání o koních , a psech

11. zakončení

12. rozloučení

Takový by byl program ... Takže pište do komentů , kdy mám udělat párty ......

pro moje Sbénka za věrnost

27. září 2009 v 11:05 | inka
FOTOŠKOLA 2 - jak fotografovat zimní krajinu

27. září 2009 v 8:36 | inka
Jak vyfotografovat zimní krajinu?

krok1 : stoupněte si na místo ( nejlépe na kopeček ) odkad' budete fot'it zimní krajinu

krok2 : Nastavte si na fot'áku krajinu

krok3 ¨: Zamiřte a chvíli počkejte...

krok4: Vyfot'te ...


Fotografie :BLESKOVKA

27. září 2009 v 8:26 | inka
Bleskovka !!1. tvoje přezdívka a blog

2. tvoje jméno ( např. Ivana )

3. oblíbená barva

4. jezdíš na koni?

5. co máš doma za zvěř?

6. máš koně?

7. co má nejradši za jídlo?

8. máš icq?

9. co budeš dnes dělat?

10. bavé tě bleskajda?

11. oblíbené plemeno koně

12. 3 plemena koní

13. vypiš , jak se správně hřebelcuje

14. 4 konské závody ( např. Parkur)

15. vyjmenuj chody koně

16. co chceš na jmenovku?

17. jakou barvu jmenovky ? ( červenou nebo stříbrnou )

18. tak se měj a ahoj !


pro mě od Terry*

27. září 2009 v 7:42 | inka

Pro mě od SB Terry* díky mocinky mopc :-))


mám první.........

27. září 2009 v 6:57 | inka
Ahoj ! Tak mám nový dessing ! Možná vám příjde divný , proč jsem si o tam nedala , to je proto , že až mě udělá ještě někdo jiný dess ( kdybi ne , tak si tam dám určitě dess od Katulika , protože se mě moc líbí .-) ), tak se bude hlasuvat .. tedy vy budete hlasovat .. jaký si tam mám dát -- Vypadá takto:A hned je tady dárek pro Katulika -A bonusík :-)
moje fotografie sošek

26. září 2009 v 21:29 | inka
Tady jsou obrázky mích sošek !! Ted' jich mám o hromadu více , toto je foceno dříve ... Kdyžtak ted' ty nové vyfotím a dám je sem :-)

kdo?

26. září 2009 v 21:18 | inka
Ahojky , prosímvás , nemohl by mě někdo udělat dessing ? Ne že by se mě tady tento nelíbil , to není vůbec pravda je nádhernej !! Moc .. ale určitě pochopíte , že to potřebuje změnu !! A já je neumím , tak proto se vás ptám .. Kdo by měl zájem ..


1. Tvoje přezdívka

2. blog - ( nebo kde bych si kdyžtak vyzvedla dess )


A dále bych si na dessing přála


1. Barvu bych ráda světle hnědou

2. na dessing : koně ( frísáky a třeba Anglického plnokrevníka )

3. kdybi se vám chtělo , tak kdyžtak nápis : Vítej na mém blogu ... KONÍKŮ
( háčky nemusí být )

4.a ráda bych , aby jste napsaly nahoru váš blog , a přezdívku !

Prosím hlašte se ahoj !

Jsem zpátky ..

26. září 2009 v 20:56 | inka
Ahojky ...

Tak jsem zpátky z fakt nejkrásnějšího výletu za konmi !! Přijely jsme tam asi v 10 hodin , a šli jsme na prohlídku hřebčína .. Potom bylo představení plemenních hřebců , a po¨tom klisny .. dále byla drezura a čtveřilka .. nakonec pokračovala prohlídka .. Bylo toho mnohem víc , a ta nádhera .. fakticky krása .. Jinak mám pro vás ještě jednu zprávu !Takže, nakonec jízdy na koni s kamoškou odpadly , takže už asi nikdy nebudou , .. ale nezoufám , protože vypadá nadějně jeden jezdeckej kroužek , blízko u nás :-) měsíc stojí 800 , ale vezměte si že to zahrnuje

- vztah člověka a koně, bezpečnost při práci a zacházení se zvířaty
- základy ošetřování a krmení koní
- výstroj a její ošetřování
- sedlání a uzdění koní
- teoretická výuka jízdy na koni
- praktická výuka jízdy na koni na jízdárně (krok, klus, překonávání kavalet, vyjížďky do přírody v kroku).
- děti i jejich rodiče se mohou účastnit brigád a různých akcí, které j. oddíl pořádá.

Jako vy si možná budete říkat , že to jako u vás je levnější .. ale já mám vánoce když jezdím na koni , nebou nich jsem ., Tak mě sem prosím nepište komentáře ve tvaru např.. Dit' u nás je to levnější , a nemusím u nás platit tolik ..
dík

A ted' už půjdu pá

ještě raději jednou ...

25. září 2009 v 20:28 | inka
Takže , raději ještě jednou , než půjdu ...


Zítra tady nebudu , protože jedu do hřebčína , u Zlína .. Takže zítra tu nebudu . Možná večer , ale to nevím , budu asi unavená , a nebudu mít chut'( čučet do obrazovky počítače . No a ted' se půjdu pořádně vyspat , protože zítra budu vstávat už v 7 , ikdyž pojedeme až v 8 , tak chci jít s Wendy na dlouhou procházku , protože pak už asi nepůjdu .. Takže chápete , proč vám to píši ... NEOBĚHNU SB TEDY !! To jsem chtěla říci , a ted' už jdu !


Mějte se moc a moc hezky ! !


Vaše Sbénko Inulík a Wendulík


foto-škola - jak fotografovat květiny

25. září 2009 v 19:42 | inka
Pokud chceme vyfotografovat květiny , kdy květž bude vydět nejvíce , a ostře , postupujte podle návodu ..


krok1 : připravte si fot'ák , bud'te u květiny , kterou chcete vyfotografovat ...

krok2 : u fot'áku máte nastavovací kolečko , kde najdete , jakoby takovou horu , a přd ní takovýho panáčka . To si tam nastavte

krok3: Musíte pořádně zbystřit , aby jste to opravdu pestře vyfotily !! A nakonec kliknout a vyfotiti ...Fotografie :
Taková fotografie by vám měla vzniknout

Jsem ..............

25. září 2009 v 19:17 | inka
Ahojky ..


Jsem tady , ale budu písat články , jenom asi za půl hod'ky , protože jsem na párty !! A na jaké?? Na párty Ajsule&Adik !! Piju u toho kofolu , takže v pohodě !! U mě bude oslava až příští rok , a to 16. června 2010 , protože to bude míét Wendy svátek ¨.... Ale přemýšlím o tom že ji udělám o den dříve , aby jsem ten den potom mohla trávit s Wendy .. Tak se zas ozvu pápá

Zítra tu nebudu ... .

25. září 2009 v 16:32 | inka
Ahoj ,


blog už se opět rozjel , ted' jsem oběhla , ale stejnak tu zítra nebudu , protože jedu do hřebčína !!! U Zlína , takže to budete vědět , kde je jakej hřebčín ... mno jedu tam až z Vysočiny .. Moc se těšíííííííím . Jinak ted' jsem tady byla jenom na skok , ale SB jsem oběhla .. Tak já jdu za Wendy , a kdyžtak večer ........ PáVáš Inulík a Wendulík :)

mažu a koho nemažu?

25. září 2009 v 14:27 | inka
Takže ... zůstávají tyto SbéAki

Morien

Andula

coWgirl

Dennie a Dottie

Štěpa

Alda

Charliess

Dog Ája

Najki

Kankula

Delleloret

Terča a Šerča

Sima

Katulik

Mát'a

DeniXeQ&S.R.O

Ajsule&Adik

Terry*

Ajjin


Ostatní mažu

není čas.....

21. září 2009 v 14:13 | inka
Ahojky SB ...


Bohůžel , tento týden není něják čas , a proto asi nebudu moct na počítač ... No jako mohla bych , ale učím se , abych nakonec neměla zaracha na počítač :(
To už by bylo fakticky blbý , a hlavně kdybi to bylo z nenadání , kdy nějáký SB mají u sebe zápis!! No tak tu tento týden NEBUDU ... Prostě není čas , a ted' ještě kvůli referátu , kterej se mám naučit navzpamět . Takže diplomky pro nové sbé udělám bud' ještě dneska a¨nebo to nestihnu a dám je sem až příští týden . Ale spíš už dneska to udělám . Jinak jedu na koně , proto tu určo nebudu ... Takže se omlouvám , a prosím nezlobte se a nemažte děkuju :-)


Inulík a Wendulík

:-) nádherné dny

19. září 2009 v 7:41 | inka
Ahojky , u některých Sbének jsem bohůžel nenapsala komentář , ale možná jenom nakukla protože nemám moc času vítte??


Když se sny , mění ve skutečnost


Včera ve škole , už jsme plně naplánovaly jízdy na koních :-) s mojí kamarádkou , která má strejdu , který má velkou stáj a hodně koní . Věřte nebo ne ale asi dostanu hřebečka , a já doufám teda že dostanu mého oblíbeného :-) Moje kamoška , už jezdí sama , jenomže je tak hodná , že bude semnoü začínat znova od začátku . Budu potom psát testy , abych mohla sama do terénu :-) a¨le to nevím kdy ... Držte mě palce , aby nám to vyšlo :-)))S láskou Inulík a Wendulík


P.S - až tam pojedu , vyfotím nějáké fotečky :-)

za chvilku oběhnu

19. září 2009 v 7:26 | inka
Ahojky Sbénka ,


Ted' jdu oběhnout , ale potom nevím jestli se sem ještě dostanu , protože půjdu uklízet . No a pak jdu s Wendy ven , takže bych oběhla asi až večer .... ne večer vlastně ne ... já prostě nevím kdy oběhnu mno ...

můj vytvořený dessing

18. září 2009 v 16:36 | inka